Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
25 травня 2014 року відбудуться позачергові вибори Президента України.
Згідно Закону України «Про вибори Президента України» кожний громадянин України на виборах Президента України має один голос. Виборець може використати свій голос у день голосування тільки на одній виборчій дільниці.
Однією з обов’язкових умов, за яких виборець зможе реалізувати своє право голосу під час виборів, є його наявність у списку виборців на тій дільниці, куди він прийде проголосувати.
Тому, щоб у день голосування не трапилося неприємних несподіванок, кожному потрібно завчасно перевіряти свої дані в списках виборців.
Особливу увагу слід звернути виборцям:
- які досягли 18-річного віку та голосуватимуть вперше;
- військовослужбовцям строкової служби;
- які повернулися з місць позбавлення волі;
- які під час останніх виборів у списках виборців виявили неточність у своїх персональних даних або взагалі були відсутні в них та не звернулися до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто;
- які з певних причин тимчасово змінюють місце голосування та адресу, де вони перебуватимуть в день виборів (звертатися тільки до Реєстру за місцем своєї реєстрації або за фактичним місцем перебування).
Звертаємо Вашу увагу, що до 12 травня включно кожному виборцю мають надійти іменні запрошення на вибори. Якщо таке запрошення Вам не надійшло, то скоріш за все Вас не включено у списки виборців.
Кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неточностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.
Громадянин особисто подає заяву до дільничної виборчої комісії чи органу ведення Державного реєстру виборців щодо вищезазначених обставин.
Така заява може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня виборів (до 19 травня включно) і розглядається виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається.
Якщо Ваше місце проживання ніде офіційно не зареєстроване, то, ймовірно, і в реєстрі виборців про Вас немає інформації. В такому випадку Вам допоможе лише суд.
Адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути подано до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний, за місцем розташування відповідної комісії. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніше ніж за два дні до дня голосування.
Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, – невідкладно. Неприбуття на судове засідання осіб, які були повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.
Рішення суду про внесення змін до попереднього списку виборців не пізніш як за п’ять днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку – до дільничної виборчої комісії.
Увага! Законодавство забороняє включення виборців до списків у день виборів!!! В день голосування 25 травня жодні зміни, крім виправлення неточностей і технічних описок, до списку виборців виборча комісія не матиме права вносити, в тому числі і за рішенням суду.