flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У ПРИМІЩЕННІ БОРИСЛАВСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом голови

 Бориславського міського суду

Львівської області

№31 від 19 вересня 2013 р.

 

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У ПРИМІЩЕННІ

БОРИСЛАВСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

         Цими Правилами визначається порядок поведінки працівників апарату та відвідувачів у приміщенні Бориславського міського суду Львівської області  з метою підтримання громадського порядку в суді, уникнення проявів неповаги до суддів та працівників апарату, пошкодження обладнання приміщень та майна суду. 

 

1.    Загальні положення

 

1.1 Працівники суду зобов’язані дотримуватись Правил внутрішнього трудового розпорядку, Конституції України, міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Закону України «Про правила етичної поведінки» та інших нормативно-правових актів, виданих на їх основі, ввічливо ставитись до відвідувачів суду та вимагати від відвідувачів суду дотримання громадського порядку і виконання даних Правил.

 

1.2    Працівники суду зобов’язані мати охайний зовнішній вигляд. Не допускається присутність в робочий час на робочому місці, заходження до приміщення суду в робочий час у спортивному одязі, шортах, майках, топах, міні-спідницях, одязі з прозорих тканин чи в іншому одязі, що не відповідає правилам прийнятності.

 

Працівники підрозділу «Грифон» здійснюють несення служби у приміщенні суду у форменому одязі. Під час несення служби працівники підрозділу «Грифон» зобов’язані підтримувати тишу, чистоту, ввічливо ставитись до суддів, працівників суду та відвідувачів.

 

1.3 Працівники підрозділу «Грифон» здійснюють охорону приміщення суду, забезпечують дотримання відвідувачами громадського порядку та цих Правил. У своїй діяльності працівники підрозділу «Грифон» керуються Конституцією України, Законами України, Законом України «Про міліцію», наказами та інструкціями МВС України.

 

1.4     В приміщенні суду відвідувачам заборонено:

- перебувати в службових приміщеннях або в залах судових засідань без дозволу керівництва суду, судді чи працівників апарату суду;

 

- виносити з приміщень суду справи та документи, отримані для ознайомлення, а також майно суду;

 

- вилучати зразки документів з дошки оголошень суду, а також розміщувати на ній власні об’яви;

 

 - палити та розпивати спиртні напої, уживати наркотичні та токсичні речовини;

 

- порушувати громадський порядок;

 

- голосно розмовляти, влаштовувати сварки;

 

- користуватись мобільними телефонами в залі судових засідань під час розгляду справи;

 

- висловлювати будь-які образи на адресу суддів, працівників апарату суду;

 

- проводити відеозапис, кіно- і фотозйомку в приміщенні суду без дозволу голови суду або керівника апарату суду, в судовому засіданні – без дозволу головуючого судді;

 

- пошкоджувати обладнання приміщень та майно суду;

 

- під час розгляду справи вести розмови, що не стосуються суті справи, допускати будь-які вислови на адресу суду чи учасників процесу, будь-яким іншим чином порушувати порядок у судовому засіданні чи виражати неповагу до суду.

 

2. Права та обов’язки відвідувачів суду.

 

2. 1 Відвідувачі суду мають право:

 

- здійснювати проходження у будівлі (приміщення) суду як учасники судового процесу, свідки, а також у зв’язку з виконанням службових обов’язків;

- здійснювати проходження у будівлю (приміщення) суду, канцелярію суду для здачі позовів, заяв, клопотань, апеляційних скарг, інших документів, ознайомлення з матеріалами справи, для отримання копій процесуальних документів та будь-яких інших документів;

- прибути на особистий прийом в дні та години, встановлені у суді;

- за власним бажанням бути присутніми у залі судового засідання, якщо судове засідання не оголошено закритим у разі наявності вільних місць у залі судового засідання;

 

- бути присутніми в приміщенні суду тільки у робочий час, а в інший час – за дозволом голови суду, судді, при умові проведення в цей час судового засідання;

 

- учасники судового процесу, при наявності підстав, мають право звертатися за допомогою до працівників суду щодо питань припинення порушень громадського порядку;

 

- здійснювати фотографування та відеозапис судового процесу лише за дозволом суду;

 

- знайомитись із зразками судових документів, які знаходяться на стендах, отримувати інформацію про дату та час розгляду судових справ, які знаходяться у провадженні.

 

2.    2 Відвідувачі суду зобов’язані:

 

- дотримуватись встановленого порядку діяльності судів і норм поведінки у громадських місцях;

 

- виконувати вимоги суддів, працівників апарату суду, працівників судової міліції з питань дотримання громадського порядку та цих Правил, не допускати порушень громадського порядку;

 

- виконувати законні вимог суддів, працівників апарату суду, працівників судової міліції;

 

- дотримуватись черги на особистому прийомі до керівництва суду та в канцелярію суду (крім осіб, які мають право першочергового прийому в держаних установах);

 

- повідомляти секретарю судового засідання про власну явку до суду згідно виклику в якості учасника судового процесу;

 

- у залах судових засідань під час розгляду справ відвідувачі (учасники процесу та слухачі) зобов’язані виконувати вимоги головуючого по справі, слухачі – підтримувати тишу під час ведення судового процесу, виходити та заходити до зали судового засідання, у якому розглядається справа, виключно з дозволу головуючого;

 

- слухачі та учасники судового процесу під час розгляду судової справи повинні відключити мобільні телефони;

 

- дбайливо ставитися до майна суду, не смітити, дотримуватись тиші і порядку в приміщенні суду.

 

3.    Відповідальність за порушення Правил.

 

3.1 У випадку порушення відвідувачами встановлених у суді Правил пропуску осіб до приміщення Бориславського міського суду , поведінки в приміщенні суду голова суду, судді, працівники апарату суду мають право робити порушникам зауваження, а також вимагати заходів до усунення (запобігання) порушень відповідно до наявних у них повноважень.

 

3.2. Порушник може бути видалений із зали судового засідання за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.

 

3.3. За наявності в діях відвідувача суду ознак адміністративного правопорушення, винна особа може бути притягнута у встановленому порядку до адміністративної відповідальності за ст.185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

3.4.  У випадку навмисного знищення або пошкодження майна та інших матеріальних цінностей суду на винних осіб, у порядку передбаченому діючим законодавством України, покладається обов’язок відшкодувати заподіяну матеріальну шкоду.

 

3.5. Порушення працівником апарату суду вимог даних Правил, тягне за собою дисциплінарну відповідальність.

 

3.6. Порушення державними службовцями та суддями правил поведінки, визначених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та Законом України «Про правила етичної поведінки», тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, кримінальну та матеріальну відповідальність з урахуванням правового статуту таких осіб, визначених Конституцією і законами України.

 

3.7. У разі порушення черговими співробітниками СБ СМ «Грифон» вимог даних Правил голова суду або керівник апарату суду про факт порушення ставить до відома начальника СБ СМ «Грифон» для вжиття заходів реагування.

 

 

 

 

 

4.    Прикінцеві положення.

 

4.1 Дані Правила пропуску осіб до приміщення Бориславського міського суду Львівської області, поведінки в приміщенні суду вводяться у дію з моменту їх затвердження.

 

4.2. Зміст вказаних правил, що стосується громадян, які відвідують приміщення суду, вивішуються для загального ознайомлення на інформаційних стендах приміщення суду та на офіційному веб-сайті суду. Витяги з цих Правил в частині, що стосується суддів та працівників суду надаються вказаним особам для ознайомлення.